Бијонсе и британски „Вог“ имаат ексклузива! Престижната публикација во четвртокот ја објави добитничката на Греми како ѕвезда на насловната страница за јули 2022 година, што ја следи долгоочекуваната вест за нејзиниот седми студиски албум „Renaissance“.

Фотографиите направени од Рафаел Павароти ја следат темата „модна фантазија“.

За потребите на едиторијалот Бијонсе носеше капут „Schiaparelli“ со златни светки извезени со дијаманти „Swarovski“, а носеше и впечатлив накит од истиот дизајнер.

На втората фотографија, за изгледот на мото-рок ѕвезда, таа беше облечена во кожа од глава до пети. Винил хеланки, платформи и кожена наметка го комплетираат овој храбар моторџиски изглед.

Самата корица ја краси Бијонсе во црн долг фустан во ролери и неверојатен пердув на главата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce)

Ако впечатливиот накит за глава на Бијонсе изгледа познато, тоа е затоа што британскиот дизајнер Харис Рид користел пердуви што ги создал за супермоделот Иман за Мет Галата во 2021 година. Пердувите од паун за Иман биле златни, што поттикнало споредби со круговите, па Рид ги избелувал, пребојувал и рачно ги насликал. покрај езерото Вивиен за да ја направи круната на Бијонсе.

Промената на бојата, заедно со рачното прицврстување на секој пердув на жичаната структура, траеше 300 часа.

– Таа би сакала да си игра со модата како никогаш досега и додека ги менувавме референците (од сцената во гаражата од 1990-тите до ексцесите од 80-тите), зборувавме за косата и убавината и го запознавме нејзиниот тим, започна визијата за брилијантен ретрофутуризам. да избледи.се развива – напиша Едвард Енинфул, главен уредник на британски „Вог“.

– На сетот имаше магично расположение, а Бијонсе шеташе слободна да биде она што е. Сопругот и децата дојдоа да ја изненадат на снимањето. Тоа беше семеен ден – додаде уредникот, спомнувајќи ги Џеј Зи и нивните три деца – Блу Ајви (10) и петгодишните близнаци Руми и Сера.