Она што е старо е ново! Џенифер Лопез и Бен Афлек повторно се верија.

Лопез сподели видео на обожавателите на JLo страницата на интернет доцна во петокот за да ја објави големата вест.

„Значи, имам навистина возбудлива и посебна приказна за споделување“, рече Лопез во видеото објавено на нејзините профили на социјалните мрежи со натпис „Голема објава!!!! како што посочи таа. „Тоа е мојот внатрешен круг каде што ги споделувам моите повеќе лични работи и ова е дефинитивно среќа за сите што ме пратат“.

На видеото се гледа како Лопез се восхитува на прстенот, шепоти: „Ти си совршена“.

Афлек предложи брак со прстен со два помали дијаманти на секоја страна од голем зелен дијамант во средината – различна нијанса од розовиот дијамант со кој тој за прв пат ја запроси во 2002 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ❤️‍🔥 (@jlodiary)