Супермоделот непогрешливо избира уникатни шик и опуштени модни комбинации.Бела Хадид уште еднаш покажа дека е кралица на шик стајлингот во секоја прилика. Таа е фотографирана во Њујорк, на пат кон ресторан каде што вечерала со своето момче Марк Каман.

Бела изгледаше совршено во црна бомбер јакна и сиво здолниште кои ги истакнаа нејзините долги згодни нозе кои одеа на многу модни писти носејќи ги моделите на познатите светски дизајнери.

, StoryLand

Посебен шарм на комбинацијата и дал обичната маичка со натпис „comassionate“ преку градите и сребрен ланче. Заштитничката на „Вога“ го комплетираше својот кул состав со кожна чанта и црни потпетици, кои ги облече на чифт чизми до глужд Nike, кои му дадоа посебен шик момент на нејзиниот стајлинг.

Супермоделот уште еднаш докажа дека со леснотија и шарм ги трансформира улиците на светските метрополи во своја лична модна писта, па така и сега е во пресрет на романтичните вечери со своето момче и уметнички директор Марк Каман со кој беше видена. неколку пати во текот на 2020 година.