Кога не е на црвениот тепих, актерката носи едноставни парчиња кои секој пат ги збогатува со некој кул моден детал.Актерката Анџелина Џоли веќе многу години има префинет стил кој вклучува едноставни парчиња како панталони и кошули со пруги, кабаници, кафтани и обични фустани од лесни материјали. Затоа нејзиниот најнов аутфит е вистинско изненадување бидејќи ретко ја гледаме во таа комбинација.
Имено, папараците ја „уловиле“ на Беверли Хилс во црно од глава до пети и парче кое не го носи толку често – кроп топ.

Со неа ја откри својата витка линија, а широките панталони одлично се вклопија во целата приказна. Анџелина навистина сака да носи безвременска облека бидејќи во неа очигледно се чувствува најдобро, но промената во форма на тесен горен дел е вистинско освежување.

Во текот на летото, актерката и хуманитарката не се одвојува од белите летни фустани, кои ги комплетира со големи очила за сонце и дизајнерски чанти и чевли. Таа носеше еден со еластичен горен дел додека купуваше растенија со нејзиниот 14-годишен син Нокс во Лос Анџелес, и слично кога го однесе својот син да го посети забавниот парк Хари Потер во студиото Универзал.

image

„Книгата имаше големо влијание врз мене. Мислам дека тоа е едно од оние уметнички дела, нечија интуиција и ум, кои истакнуваат нешто што има толку многу вистина во себе за тоа кои сме ние како луѓе“, рече таа за темата на книгата. што ја покажува сложеноста на човековата состојба.