Познатата убавица покажа неодоливо чувство за мода со својата ќерка.


Поранешниот модел на ангелите на Викторија Алесандра Амбросио се појави на забава организирана од модната куќа Гучи.

Во рамките на музичкиот фестивал „Lollapalooza“ во Сао Паоло, познатиот бренд „Gucci“ организираше забава на која специјален гостин беше поранешниот модел на Victoria’s Angels.
Таа на овој настан дојде во придружба на нејзината ќерка Ања Луис, која беше брилијантно стилизирана исто како нејзината мајка.

Алесандра носеше долг светло сив фустан кој имаше длабоко деколте украсено со црна роза. Бразилската убавица слободно ја пушти косата, а во раката носеше црна чанта, која беше одличен контраст со светлиот фустан.

Ања, која сега има 14 години, се свртува кон својата славна мајка, па соодветно на тоа донесе сатенски комплет во комбинација со беж корсет, а во раката носеше чанта „гучи“.