Супер Боул LVII забележа победа на Канзас Сити над Филаделфија Иглс во возбудлив натпревар со конечни 38 спрема 35, соодветно. Но, многу луѓе кои гледаат не можеа да се грижат помалку за двата тима. За нив, настанот се однесуваше на шоуто на полувремето за да ја видат Ријана – и таа не разочара. Според прелиминарните бројки, настапот на Ријана донесе 118,7 милиони гледачи за нејзиното полувреме во Супер Боул. Беше за 5 милиони повеќе од самата игра, која имаше 113 милиони гледачи.

Ако сте го пропуштиле шоуто на полувремето на Ријана, лесно е да го видите 15-минутниот настап на интернет бидејќи го воодушеви интернетот. Суперѕвездата ја стави музиката на задната страна во последниве години за да се фокусира на други потфати, како што е нејзината линија за шминка вредна милијарда долари, Fenty Beauty (на која таа се пофали за време на нејзиниот сет). Така, да се види како таа изведува некои од нејзините најпознати хитови – вклучувајќи ги „Only Girl in the World“, „We Found Love“ и „Rude Boy“ – беше радост за многумина.

Песните, сепак, беа само дел од она што го направи настапот толку спектакуларен. Сценографијата на Ријана ги потсети гледачите на видео играта Super Smash Bros. – саканиот наслов – што ги воодушеви луѓето кои беа обожаватели на Рири и на врвната пресметка на Нинтендо. Но, песните, комплетот и нејзиниот светло-црвен костум (инспириран од покојниот великан Андре Леон Тали) речиси не можеше да се споредат со најголемото откритие на вечерта – Ријана е повторно бремена. Таа изгледаше како да има бебешка испакнатина за време на настапот, а нејзиниот претставник брзо го потврди тоа откако заврши.

Значи, НФЛ кој? Врз основа на реакциите, вечерта беше концерт на Ријана на кој случајно имаше малку фудбал.

Ријана настапи за време на шоуто на полувремето Super Bowl LVII, а нејзиниот настап беше попопуларен од самата игра. (Имаше 118,7 милиони гледачи кои ја гледаа наспроти 113 милиони гледачи на фудбалскиот натпревар.)