Познатиот актер во Центарот Кенеди беше почестен за животните достигнувања, а на овој свечен настан дојде со својата убава сопруга Амал Клуни.

Клуни (61) и помогна на сопругата Амал (44) со прекрасниот и раскошен црвен фустан кој го носеше на црвениот тепих.

Таа носеше луксузен црвен фустан од модната куќа „Валентино“ со соодветна наметка која се заплетка на црвениот тепих додека фотографите се сликаа.

Клуни беше фатен како го одвиткува долгиот додаток на Амал пред да се фотографираат.