Џон Траволта се огласи на социјалните мрежи за да ја пофали својата ќерка Ела Блу Траволта, која за прв пат прошета на пистата на ревијата на Карл Лагерфелд за време на модната недела во Њујорк.

Споделувајќи ја фотографијата на 22-годишната девојка како ги гази своите работи во остар црн костум и горен дел инспириран од долна облека, ѕвездата на Grease напиша: „Толку горда на дебито на Ела на модната недела во Њујорк!

Ела ја сподели истата слика од модната писта, како и две црно-бели фотографии од зад сцената, на нејзината страница на Инстаграм, на која нејзиниот татко слатко искоментира: „Толку сум горд на тебе“ со емоџи со црвено срце. .

Со текот на годините, Џон – кој ги дели Ела и синот Бенџамин Траволта (11) со неговата покојна сопруга Кели Престон – се покажа како фан број еден на неговата ќерка. Во ноември 2021 година, Ела сподели видео на Инстаграм на кое се прикажува нејзиниот вокал и пишување песни.

, StoryLand

„Има нешто на што работев изминатата година и што ми е многу драго на срце“, напиша таа на клипот, кој првично беше објавен на TikTok. „Сакав да споделам дел од песната што ја напишав, а ќе се најде на моето ЕП што ќе излезе следната година. Многу возбуден (и нервозен) Се надевам дека ќе ви се допадне“.
Многу нејзини обожаватели и следбеници беа импресионирани, вклучувајќи го и нејзиниот славен татко, кој коментираше: „Многу сум горд на тебе Ела, неверојатно е. Твојот воодушевен татко!“
А воодушевувањето е обострано. Назад во февруари, Ела – која се појави заедно со нејзиниот татко во филмовите Old Dogs и The Poison Rose – го нарече актерот нејзин „најдобар пријател“ во почит на Инстаграм за неговиот 68-ми роденден.

, StoryLand

„Среќен роденден на мојот модел, мојот најдобар пријател, личноста која ме научи на една од највредните лекции во животот, љубезноста“, напиша таа, покрај фотографијата на која е младо дете како седи во скутот на својот татко додека е тревата. „Те сакам со сето мое срце, тато“.