Сестрите Хадид го погодија градот синоќа во Њујорк во чест на 26-тиот роденден на Бела. Додека роденденската девојка имаше дискретен целосно црн изглед за оваа пригода, Џиџи се одлучи за повеќе конкретен изглед. Таа избра изненадувачко есенско здолниште кое кимнува од раните 2000-ти. (Совет: Тоа е нешто што вашиот наставник во средното уметничко училиште можеби го носел во тоа време.)

Повторното парче во прашање беше винтиџ тексас до подот и свилено макси здолниште од Роберто Кавали. Малку боемското парче имаше голем момент во раните дејствија, делумно благодарение на Бритни Спирс на MTV VMA наградите во 2000 година. За да му се даде свежо ново чувство, здолништето на Хадид беше делумно избелено и имаше свилен раб кој веднаш го направи да се чувствува помодерно (да не зборуваме за полесно од целосно покриен тексас стил). Помогна и начинот на кој таа го стилизираше: го спои со исечен врат и блејзер од полиран кожа.

, StoryLand

NEW YORK, NEW YORK – OCTOBER 09: Gigi Hadid is seen attending Bella Hadid’s birthday party at Lucali’s on October 09, 2022 in New York City. (Photo by Gotham/GC Images)

Значи, дали тексас максито е обврзано да има момент во 2022 година? Со оглед на тоа што Бела носеше и минатата година, слободно може да се каже дека трендот полека добива на нозе. Неодамнешните писти за пролет 2023 година прикажуваа тони долги фармерки здолништа, како што се гледа на Дизел, Алтузара и Луар. Ако сте заинтригирани од изгледот, само не заборавајте да правите како Џиџи и да го надоместите максито тексас со посекси, поелегантни парчиња горе. Овде одиме на уметнички, а не целосен учител по уметност.