Секоја од неговите комбинации е вредна за внимание.

Џиџи Хадид е вистинска стилска икона и инспирација за девојките ширум светот. Покрај тоа што е една од најбараните модели, таа ги диктира трендовите и ги враќа старите во живот.

Кога и да се појави, оваа позната манекенка инспирира со своите модни изданија и разноврсниот моден стил кој варира од принцеза до бунтовничка.

Познато е дека Џиџи сака ретро работи и сака да ги носи, а нејзиниот вчерашен стајлинг го потврди тоа. Имено, таа е фотографирана додека се шета во Њујорк, а за оваа прилика облекла плетена кроп-топ кошула-маица, широки искинати фармерки и иконски стари дами.

Gigi Hadid, Điđi Hadid

Меѓу модните додатоци донесе капа, златно ланче, кремаста чанта, розова нараквица и очила кои наликуваат на популарната „Ленонка“.