На почетокот на оваа година стана русокоса. Сега, само шест месеци подоцна, таа ја затемни косата.

Кога ќе помислите на американската актерка Џесика Алба, првата асоцијација веројатно е костеновата боја која ја носи во косата. Имено, Алба уште во февруари ја промени природната кафена боја на коса и стана русокоса, а само половина година подоцна стана црна.

Џесика ги изненади фановите со нова боја на коса, но и со новата должина. Како што можете да видите на фотографијата што ја објави, нејзините прамени сега се многу потемни отколку пред само неколку дена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Alba (@jessicaalba)

„Убава си“, „Немој да се враќаш на сино“, „Леле каква трансформација“, „Навистина ли си ова?“, „Ми се допаѓа“, се само дел од коментарите на фановите под фотографијата .

Од друга страна, некои обожаватели ја помешаа нејзината нова боја на коса за американскиот модел Бела Хадид.