Пејачката и актерка Џенифер Лопез летово му вети вечна љубов на својот избраник Бен Афлек, откако ја обновиле љубовта по 20 години. Интимната церемонија се одржа во капела во Лас Вегас, на која присуствуваа наследниците на пејачката, како и мајката на познатата актерка. Неколку недели по свадбената церемонија во Лас Вегас, славната двојка приреди голема прослава за семејството и пријателите на имотот на Бен, додека Џенифер го зеде презимето на актерот за време на свадбената церемонија.

Џенифер неодамна на својот Инстаграм профил сподели фотографии на кои е во нежно бело неглиже со наметка, со што се откри нејзината витка фигура и линија, додека во описот на фотографијата стави #Овосамја#бригаосеби#среќанвикенд#. Додека за изгледот на пејачката следеа коментари: „Те сакам. Изгледаш убаво“, „Твојата убавина ја освежува Џен“, „Убава“ и други.

Покрај пеењето и глумата, Џенифер пред неколку месеци ја објави својата козметичка линија, за жените да се чувствуваат убаво и самоуверено во сопствената кожа. Убавата уметница е успешна на сите полиња, но неодамна објави дека ја објавила и својата прва книга за деца, пишувајќи во описот: „Денес излезе мојата прва детска книга во соработка со Џими Фалон. Толку горда на оваа забавна мала двојазична авантура до играј и едвај чекам да го запознаеш Чикен. Сè е секогаш подобро со Чикен, особено кога децата почнуваат рано да учат шпански на забавен начин!!! Посебна благодарност до Dreasdoodles за нејзините преслатки илустрации што ја оживуваат нашата приказна.” Додека под фотографијата имаше честитки и коментари дека едвај чекаат да ја прочитаат книгата со семејството.