На хуманитарната гала LuisaViaRoma за УНИЦЕФ, Џенифер Лопез се појави на сцената облечена во див прилагоден изглед на дизајнерот Роберто Кавали.

Џенифер Лопез ја воодушеви публиката на хуманитарната гала LuisaViaRoma за УНИЦЕФ на италијанскиот остров Капри, одбележувајќи го нејзиниот прв настап откако се омажи за Бен Афлек претходно овој месец.

На настанот исполнет со ѕвезди, Џеј Ло заслепуваше под светлата на сцената облечена во ансамбл со див печат на зебра од Роберто Кавали, украсен со светки со соодветна наметка со пердуви и лелеави. откриваат, нејзиниот втор изглед на ноќта се одликуваше со голо боди украсено со блескави кристали и соодветни мрежести хулахопки.

За време на нејзиното гостување на сцената, Џенифер ги спои своите хитови од 90-тите „If You Had My Love“ и „Waiting for Tonight“, и пееше кавери на „I’m Every Woman“ на Чака Кан, „I Will Survive“ на Глорија Гејнор и Глорија. „Завртете го ритамот“ на Естефан.

„Вечерва даваме диско“, рече таа на публиката, според People. „Отсекогаш сум сакал да живеам во свет како блескава диско кралица. Дали ви пречи ако ја живеам мојата фантазија на диско дива овде со вас вечерва?“

Галата – одржана во манастирот Certosa di San Giacomo од 14 век – имаше и настапи на Дипло, Софија Карсон и швајцарскиот диџеј Круз. Членовите на публиката во А-листата ги вклучуваа Леонардо ди Каприо, Џејми Фокс, Кејси Афлек, Џаред Лето, Ансел Елгорт и Ванеса Хаџенс, само за да именуваме неколку.

На крајот на ноќта, дизајнерскиот изглед на Џенифер беше продаден на аукција за добротворни цели.

Минатата недела, ѕвездата на „Омажи се за мене“ предизвика поинаков изглед – гол. Џенифер го прослави својот 53-ти роденден со лансирање на својата нова линија JLo Body од нејзиниот бренд JLo Beauty, комплетирана со секси разголена кампања.

„Денес ми е роденден и ви подарувам специјална капка #JLoBody FIRM + FLAUNT Targeted Booty Balm“, сподели таа на Instagram на 24 јули. „Одете на JLoBeauty.com за да го купите видеото за некоја сериозно секси наука за вашата најдобри средства“.

Џенифер ја отфрли напорната кампања додека беше на одмор во Париз со нејзиниот сопруг Бен по нивната изненадувачка церемонија во капелата Little White Wedding во Лас Вегас на 16 јули.