Во билтенот „On the JLo“ таа откри дека фустанот е всушност од стар филм и дека го поседува со години, а со тоа исполнила дел од младешката традиција да носи „нешто старо“ на свадбата.

Џенифер Лопез и Бен Афлек го зафатија интернетот во текот на викендот откако се објави веста дека се венчале во Лас Вегас. Џеј Ло сподели детали од нивната интимна церемонија преку билтенот „On The JLo“, вклучувајќи ексклузивни фотографии од тој ден.

Актерката и пејачка за оваа специјална пригода носеше неверојатен фустан „Zuhair Murad“ кој навистина го направи целиот ден да изгледа уште поспецијално. Тантелниот венчален фустан на Џенифер Лопез имаше голи рамена, долги чипкани ракави и корсет во форма на срце над кој елегантно паѓаше превез од тантела. Долниот дел од венчаницата е таканаречен модел „сирена“.

Фустанот е дел од младинската колекција на дизајнерот за пролет 2023 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diet Prada ™ (@diet_prada)

По венчаницата, пејачката се пресоблече во бел фустан без ракави со разигран плисиран дел. Фустанот со долго здолниште, текстурирани и цветни жакард детали, вградено елече и деколте со скапоцен камен беше по цена од 5.175 долари.

Имено, останува мистерија од кој „стар филм“ Лопез го спаси фустанот, но многу фанови и корисници на социјалните мрежи сугерираат дека е видена во филмот „Wedding Planner“.

Во билтенот „On the JLo“ таа откри дека фустанот е всушност од стар филм и дека го поседува со години, а со тоа исполнила дел од младешката традиција да носи „нешто старо“ на свадбата.

Во минатото, „нешто старо“ беше сигурен начин да се одбегне „злото око“ и да се заштитат сите идни деца што може да ги има парот. Но, во не толку архаична смисла, „нешто старо“ претставува и континуитет. Модерните парови го користат ова како можност да облечат сентиментално парче накит или парче облека што ги потсетува на нешто убаво и со тие емоции сакаат да се венчаат. Честопати, родителите на невестата подаруваат парче накит што има голема семејна вредност.

Така со најдобрите сведоци што некогаш можевте да ги замислите, фустан од стар филм и јакна од плакарот на Бен, ги читавме нашите завети во мала капела и си подаривме прстени кои ќе ги носиме до крајот на животот – напиша таа.

, StoryLand

Лопез на Инстаграм објави објава за свадба со слика од кревет како позира со слатка насмевка. На фотографијата таа покажа класичен венчален прстен и беж маникир во облик на бадем.

Афлек ја запроси Лопез во април 2022 година, со зелен веренички прстен, боја која и стана омилена со текот на годините.

– Секогаш велам дека зелената е мојата среќна боја. „Можеби се сеќавате на одреден зелен фустан“, објасни таа во претходниот билтен, алудирајќи на нејзиниот фустан „Версаче“ што го носеше на Греми наградите во 2000 година.

– Сфатив дека има многу моменти во мојот живот каде неверојатни работи се случуваат токму кога бев облечен во зелена боја.

Парот првпат се вери во 2002 година, со дијамантски прстен поставен со редок розов камен. Таа се осврна и на нивната 20-годишна разделба, а љубовната приказна ја заокружи со следниве зборови:

„Љубовта е убава. Љубовта е љубезна. И излегува дека љубовта е трпелива. Дваесет години трпение. Токму она што го сакавме“.