Џенифер Анистон беше и остана дефиниција за фит жена. Сепак, периодот на пандемијата ја оддалечи од вежбање, иако на многумина им се случи спротивното.

– Обично се разбудив, без разлика што правам, и имав најмалку 20 минути да вежбам, а потоа поради некоја причина, телото ми рече дека не сака повеќе да го прави тоа – изјави таа за „Шејп магазин“.

Ѕвездата на „Пријатели“ сподели како се чувствува сега:

– Телото ми е малку помеко од вообичаено, и тоа е во ред. Само оставив да биде тоа што е.

Како што рече, Џенифер рече дека останува посветена на пилатес, кој има многу придобивки, вклучително сила и подвижност и подобро држење на телото, плус тоа е одлично ако се опоравувате од повреда.

Џенифер вежбала речиси секој ден  најмалку пет или шест дена во неделата.

Нејзиниот тренер, Леон Азубуике, изјави за Women’s Health US дека ги менува нејзините тренинзи така што тие секогаш се напорни и предизвикувачки.

– Јас сум голем љубител на менување на работите, така што телото реагира позитивно и се менува.

Актерката исто така откри дека е љубител на качување по скали, велејќи дека сака да ги „изненади моите мускули“.