Пејачката Џенифер Лопез и нејзиниот сопруг актер Бен Афлек го одбележаа својот 53-ти роденден со романтичен ручек во новиот ресторан на Кристијан Диор.

Латино дивата има прекрасен меден месец. Откако се омажи за нејзината никогаш заборавена љубов Бен Афлек, парот замина на меден месец со своите деца во градот на љубовта, Париз.

Пејачката во неделата наполни 53 години, а за својот посебен ден избра совршена летна розова тоалета на модниот бренд „Кристијан Диор“, која ја спои со мала чанта „Валентино“ и сандали со висока платформа.

Летен течен фустан со совршено скроено деколте и совршена должина Џеј Ло на феноменален начин носеше. Фустанот одлично и прилегаше, како да е скроен само за неа.

Бен, пак, се држеше едноставно, облече сина кошула со морнарски панталони и ја остави неговата избраничка да го привлече целото внимание на фотографите.