25-годишната манекенка го објави својот деби-сингл „Lock&Key“ под името Лолахол.

Ќерката на Мадона, Лурд Леон, ја започна својата музичка кариера со нејзиниот деби-сингл „Lock&Key“, кој содржи референца за Лејди Гага.

Во средата (24 август), 25-годишната манекенка ја објави песната под името Лолахол.

Копродуциран од Eartheater, синглот ги комбинира нежните вокали на Леон со експериментални електро ритам, за да произведе брз клубски боп.

„Без сон, следниот авион, без сон, шминка, следниот клуб, следниот автомобил, следниот авион, без сон, без страв“, пее Леон на патеката.

Изгледа дека стиховите се поздравуваат со одговорот на пејачката на „Bad Romance“ во едно старо интервју за да ја опише нејзината работна етика и начин на живот: „Без сон, автобус, клуб, „нема клуб, „нема клуб, авион, следно место, нема спиење. , без страв.”

Гага и Мадона делат сложена историја. Во 2011 година, некои од обожавателите на Мадона ја обвинија Гага дека ја копирала нејзината песна „Express Yourself“ од 1989 година за песната „Born This Way“ од 2011 година.

Мадона се осврна на контроверзноста за време на интервју за ABC во 2012 година, велејќи дека песната на Гага „се чувствува редуктивно“.

Сепак, тие двајца подоцна ги затворија гласините за караница со фотографија на Инстаграм од 2019 година на која двајцата се во цврста прегратка за време на забавата на Мадона за Оскар.

Леон е единственото дете кое Мадона го дели со нејзиниот поранешен, Карлос Леон. Таа има и два сина Роко Ричи (22) и Дејвид Банда (16), кои ги дели со друг поранешен партнер, режисерот Гај Ричи; и ќерките Мерси (16) и близначките Естере и Стела (10).

„Lock&Key“ го означува дебито на Леон како соло уметник. Таа претходно работеше заедно со нејзината мајка на нејзината песна „Суперѕвезда“ од 2012 година.